Bioenerji Nedir?

Evrende ki her şey enerjiden oluşur. İnsan 50 trilyon hücrenin bir araya geldiği bir topluluktur. Her biri ayrı birer hücre olan bu biyolojik sistem bir hiyerarşi içerisinde bir bütün halinde hareket eder. Her hücrenin 1.4 voltluk enerjisi vardır. Özetle insan 70.000 voltluk enerji topluluğudur.

Uzay zaman ekseninde soğrulmuş enerjiden oluşan insan sonuç olarak maddesel bir görüntüye indirgenmiştir diğer her şey gibi. Her madde özünde atomlardan ve atomlarda enerjiden oluşmaktadır. Vibrasyonu ve titreşimi en düşük olan fiziksel bedenin kütlesi vardır. Diğer boyutların (enerj bedeni, bilinçaltı ve ruhsal boyut) kütlesi olmamakla birlikte sadece enerjiden oluşurlar. İnsan bedeninin hastalanması ve şifası dış ve üst bedenlerden alt bedene doğrudur. En önce ve her zaman ruhsal ve enerjisel boyutta oluşan problem en nihayetinde fiziksel bedende arızalara yol açar. Bu nedenle iyileşmede en derin ve üst katmalardan başlamalıdır.

Bioenerji uygulamasında insanın bu müthiş enerji büyüklüğünün dengesizliklerinin düzenlenmesine gayret edilir. Bioenerji tedavisi diğer enerji tedavileri gibi şifa kaynağı olarak ruhsal özü görür. Bedenin enerji dengesizliğinin giderilerek vücudun doğal hali olan şifaya ve sağlığa kavuşacağı prensibi üzerinden gider. Beden tüm boyutları ile tek bir enerji yoğunluğu olarak görüldüğü için organ veya şikâyet üzerinden çalışılmaz. Bedenin evrenin sonsuz enerjisi ile uyumlu hale getirilmesini sağlayan bir şifa tekniğidir.

Tedavinin en temel kısmı 7 ana çakra üzerinden çalışmadır. Elbette enerji boyutunda (nonlokallik ) yer ve zaman sınırı olmaması nedeniyle maddesel boyutta ki tanımlamaların önemi çok yoktur. Ancak kolay anlaşılabilmesi adına çakra ve enerji bedeni üzerinde çalışıldığı bilinmelidir.

Seanslar şeklinde uygulanır.  Kişiden kişiye değişmekle birlikte ortalama 4 – 10 seans uygulanabilir.

Daha fazla bilgi almak için yandaki formu kullanabilirsiniz.